Młoda para w trakcie wnioskowania o pożyczkę online

Pozabankowa karta kredytowa – jak działa?

Starałeś się o kartę kredytową w banku, ale otrzymałeś negatywną decyzję? Nie załamuj się – to jeszcze nie koniec świata. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach produkty tego rodzaju oferowane są również przez mnóstwo instytucji pozabankowych, Jeśli więc bank nie chce przyznać Ci kredytu, być może zainteresuje CIę pożyczka pozabankowa na karcie?

Jak działają pozabankowe karty kredytowe?

Dokładnie w taki sam sposób, jak ich tradycyjne, bankowe odpowiedniki. Po wysłaniu wniosku i jego zatwierdzeniu przez firmę pożyczkową, na nasz adres zostanie niezwłocznie wysłana przesyłka zawierająca kartę kredytową Visa lub Mastercard. Na karcie zaś znajdować się będzie pełny limit przyznanych nam środków, który od razu po jej aktywacji będzie do naszej dyspozycji. Oczywiście, nie oznacza to, że jesteśmy zobowiązani do jego wykorzystania. Z karty kredytowej, jaką oferuje pożyczka pozabankowa w NetCredit korzystamy bowiem wtedy, kiedy odczuwamy taką potrzebę: https://netcredit.pl/pozyczka-pozabankowa/

W dowolnej chwili możemy wypłacić określoną kwotę gotówki z bankomatu, lub zrobić zakupy. Oczywiście, korzystanie z przyznanego nam limitu wiąże się z pewnymi opłatami – niemniej jednak, w przeciwieństwie do tradycyjnej pożyczki chwilówki, płacimy jedynie za kwotę, którą wykorzystaliśmy, a nie za całość przyznanego nam limitu. Dla przykładu – jeśli firma przyzna nam 2.000 złotych limitu, a my wykorzystamy jedynie 800 złotych – wszelkie opłaty liczone są od kwoty 800 złotych, a nie od całości przyznanego nam finansowania w wysokości 2.000 zł. 

Płatności odbywają się w formie ratalnej – każdego miesiąca pożyczkodawca wyliczy, jaka jest minimalna kwota płatności, jakiej powinniśmy dokonać i poinformuje nas o tym. Co za tym idzie, raty nie są stałe, a zależą od wysokości wykorzystanego, a nie opłaconego limitu.

Zobacz też:  Jakie są zalety stosowania metalowych szaf na ubrania dla pracowników?

Wszystko to sprawia, że pozabankowa karta kredytowa może być bardzo dobrą formą zabezpieczenia. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do potrzeby uwolnienia dodatkowych środków finansowych.

Młoda para analizuje rachunki za pożyczkę online

Dla kogo przeznaczona jest pozabankowa karta kredytowa?

Pożyczka pozabankowa przyznawana w formie karty kredytowej jest dobrą opcją praktycznie dla każdego. Klientami firm pożyczkowych są single, osoby w związku małżeńskim, studenci, seniorzy, lekarze, nauczyciele. Skorzystać z niej może każda osoba, która ukończyła 21 rok życia, ma dobrą zdolność kredytową i jest obywatelem Polski, lub osobą na stale zameldowaną w naszym kraju. 

Wymagania, jakie stawiają przed klientami firmy pożyczkowe nie są więc zbyt wygórowane, zwłaszcza, jeśli porównać je do wymagań i żądań stawianych przez banki.

Można jednakowoż powiedzieć, że szczególnie zainteresowane tym produktem powinny być osoby ceniące bezpieczeństwo. Dzięki elastycznemu limitowi samodzielnie decydują o wysokości aktualnego zobowiązania. Mają więc stałą kontrolę nad wysokością raty i kosztami finansowania.

Co się stanie, jeśli nie wywiążę się ze zobowiązania?

Pamiętać musimy, że firma pożyczkowa ma pełną kontrolę nad kontem przypisanym do naszej karty kredytowej. Choć pożyczka pozabankowa jest wygodną opcją, wymaga ona odpowiedzialnego podejścia. Jeśli bowiem przestaniemy wywiązywać się z naszej części umowy,przestaniemy płacić raty zobowiązania – pożyczkodawca ma prawo zawiesić nam dostęp do konta – nawet, jeśli nie wykorzystaliśmy całego limitu. Pozostałe na karcie środki zostaną zablokowane, dopóki nie uregulujemy zaległości. 

W poważniejszych sytuacjach, jeśli zalegać ze spłatą będziemy przez kilka miesięcy, pożyczkodawca, tak jak w przypadku standardowej pożyczki, może wypowiedzieć nam umowę i złożyć pozew do sądu. Pamiętajmy, że to my zostaniemy wtedy obciążeni wszelkimi dodatkowymi kosztami postępowania.

Pożyczanie pieniędzy zawsze powinno być dobrze przemyślaną decyzją. Powinniśmy decydować się tylko na pożyczkę takich sum, które mamy pewność, że zostaną przez nas zwrócone bezproblemowo.

Zobacz też:  Dofinansowanie na otwarcie firmy - Jak je otrzymać?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też