Młoda uśmiechnięta kobieta w wirtualnym biurze w Warszawie

Czy wirtualne biuro jest zgodne z prawem?

Rozwój nowoczesnych technologii wpływa na konieczność dostosowania usług dla przedsiębiorców. Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla prowadzących działalność gospodarczą, zwłaszcza freelancerów. Czy nowoczesne usługi dla firm są legalne? Czy przedsiębiorca może napotkać trudności z rejestracją firmy pod wirtualnym adresem? Sprawdź, jakie przepisy prawne dotyczą wirtualnego biura.

  

Wirtualne Biuro Warszawa
Business Care24.PL – wirtualne biuro Warszawa

Czy można zarejestrować firmę pod wirtualnym adresem?

Wirtualne biuro Warszawa cieszy się stale rosnącą popularnością wśród początkujących i doświadczonych przedsiębiorców. Adres do rejestracji firmy w US, ZUS, GUS i KRS, korespondencji i celów marketingowych w prestiżowej lokalizacji w atrakcyjnej cenie to idealne rozwiązanie dla freelancerów, których działalność nie wymaga bezpośrednich kontaktów z klientami. Wirtualne biuro to nie tylko spore oszczędności, ale także znacznie większe możliwości promocji firmy i tym samy rozwoju biznesu. Atrakcyjny adres siedziby umożliwia prowadzenie działań marketingowych na lokalnym rynku, w mediach społecznościowych oraz zwiększa widoczność strony internetowej w wyszukiwarkach. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera wirtualny adres zamiast tradycyjnego wynajmu powierzchni biurowej.  Wiele osób rozpoczynających przygodę z biznesem ma wątpliwości co do legalności wirtualnego biura. Okazuje się jednak, że wirtualny adres to zgodne z prawem rozwiązanie, o czym świadczy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku. 

Wirtualne biuro, a przepisy prawne

Wynajęcie adresu do rejestracji działalności gospodarczej jest całkowicie legalnym rozwiązaniem, ale warto wiedzieć, że wirtualne biuro musi spełniać określone wymagania. Urząd skarbowy może odmówić zarejestrowania firmy w wirtualnym biurze, jeśli pod wskazanym adresem nie jest faktycznie prowadzona działalność gospodarcza. Zapis ten nie dotyczy klientów korzystających z wirtualnego adresu, ale lokalu oferującego usługi przedsiębiorcom. W świetle obowiązujących przepisów wirtualne biuro musi spełniać wymagania lokalu biurowego, a także prowadzić działalność gospodarczą jak: obsługa klientów czy korespondencji korzystających z usług e-biura. Wymogi prawne mają na celu ograniczenie możliwości rejestracji firm na opuszczonych działkach czy lokalach mieszkalnych lub usługowych wymagających remontu. 

Zobacz też:  Dofinansowanie na Ukraińca - Uzyskaj dopłaty do mieszkania dla uchodźców!

Wirtualne biuro, a urząd skarbowy

Wirtualne biuro jest ciekawą alternatywą dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale także dla spółek cywilnych, handlowych, komandytowych, akcyjnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Przepisy prawne umożliwiają rejestrację spółki w wirtualnym biurze, ale po spełnieniu określonych wymagań. Spółka może być zarejestrowana pod wirtualnym adresem, jeśli w lokalu faktycznie prowadzona jest działalność gospodarcza, istnieje możliwość obsługi korespondencji firmowej. Wirtualne biuro w Warszawie w atrakcyjnej lokalizacji oferuje profesjonalną obsługę korespondencji firmowej: odbiór przesyłek zwykłych, poleconych i kurierskich, powiadomienia o nadejściu przesyłki, odbiór awizo, nielimitowane skanowanie poczty, przygotowanie i wysyłka korespondencji na wskazany przez klienta adres. Usługi wirtualnego sekretariatu można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Wybierając wirtualne biuro warto zwrócić uwagę na lokalizację i możliwość obsługi korespondencji, a także dodatkowe usługi. Wirtualne biuro Warszawa zlokalizowane w prestiżowej dzielnicy to nie tylko atrakcyjny adres siedziby, ale także usługi księgowe, wirtualny sekretariat, doradztwo podatkowe, obsługa prawna i pomoc w rejestracji spółki. Wybierz sprawdzone biuro wirtualne w najniższej cenie w Warszawie, cieszące się zaufaniem początkujących i doświadczonych przedsiębiorców, którzy poszukują najwyższej jakości usług i sporych oszczędności. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też